2 weekendy, 4 turnieje, dużo sukcesów!!!

• niedziela, 15 październik 2017
Drużyna AS-ów - Lubin. Drużyna AS-ów - Lubin.

Ostatnie dwa weekendy wypełnione były turniejami, w których licznie wzięły udział nasze AS-y: 7.10. - w Lubinie, 8.10. - w Głubczycach, 14-15.10. - ponownie w Lubinie oraz 15.10. - w Wysokiej.

Na Amatorski turniej do Lubina pojechali: Iza i Julia Śliwa oraz Justyna Buszewska (U13), Tymoteusz Tutka, Marcin Mirecki i Oliver Rubik (U11) oraz Juliusz Wysmyk (U13), gdzie osiągnęli bardzo dobre wyniki. Tymek, Marcin i Julek zajęli trzecie miejsca w swoich kategoriach, a największy sukces w swojej dotychczasowej karierze odniosła Justyna, która zwyciężyła w swojej kategorii pokonując w finale Maję Grzankę z KS Chojnik Jelenia Góra.

Dzień później Weronika Stankiewicz, Ewa Stangret, Iza Śliwa, Juliusz Wysmyk i Tymoteusz Tutka pojechali na turniej Silesia Cup do Głubczyc. W kategorii Juniorek Młodszych (U17) Weronika zajęła pierwsze miejsce, a Ewa trzecie. W grze podwójnej Wera i Ewa turniej wygrały. Pozostałe As-y grały w kategorii Młodzik Młodszy (U13) i zbierały turniejowe doświadczenie, przegrywając pojedynki zarówno w grze singlowej (poza jednym zwycięstwem Tymka), jak i podwójnej (Julek z Tymkiem) oraz mieszanej (Iza z Tymkiem).

W dniach 14-15 października w Lubinie, na turnieju Grand Prix Gold Juniorów i Młodzików zagrały nasze dziewczyny: Justyna Buszewska, Julia Bernhard, Aleksandra Pisara i Iga Sigurska (U15) oraz Klaudia Rubik (U19), które zmierzyły się tam z czołówką polskich badmintonistek w swoich kategoriach wiekowych. W większości pojedynków dziewczyny musiały uznać wyższość przeciwniczek, aczkolwiek Julka i Ola wygrały po jednym pojedynku singlowym, a Julka w parze z Justyną, w bratobójczym pojedynku pokonały Olę i Igę po bardzo zaciętym pojedynku.

W niedzielę 15 października w Wysokiej odbył sie kolejny turniej z cyklu Puchar Dolnego Śląska, w którym Akademia Sportu Victoria była bardzo licznie reprezentowana: Maja Bartnikiewicz Lena Sigurska, Maja Grzelka i Laura Andrzejewska (U9), Wiktoria Bartnikiewicz, Marcin Mirecki, Michał Andrzejewski i Tymoteusz Tutka (U11), Juliusz Wysmyk (U13) i Marcin Pisara (U15). Najlepsze wyniki uzyskali: Tymek - 1-sze miejsce w kat. U11, Laura - 4-te miejsce w kat. U9, Marcin Pisara - 4-te miejsce w kat. U15, Lena - 6-te miejsce w kat. U9 oraz Julek - 6-te miejsce w kat. U13.

Serdecznie dziękujemy naszym AS-om za wysoką frekwencję na turniejach, gratulujemy sukcesów i czekamy na kolejne.

Dziękujemy również rodzicom za umożliwienie dzieciom udziału w turniejach.